Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Explain Everything


Viac ako whiteboard

Tabuľa je základná pomôcka učiteľa, ktorá k vyučovaniu neodmysliteľne patrí. Od kriedy sme prešli k fixkám a whiteboardom, neskôr k drahým interaktívnym tabuliam. Stále sme však boli obmedzení na triedu, museli sme každý týždeň písať a vysvetľovať to isté znova a chýbajúci žiaci boli aj tak odkázaní na učebnicu alebo poznámky od spolužiakov.
 
S aplikáciou Explain Everything je však všetkým týmto obmedzeniam koniec. Explain Everything je viac ako digitálny whiteboard. Je to komplexný nástroj pre učiteľov a žiakov, bez ohľadu na to, či je vyučovanie prezenčné, dištančné alebo hybridné.

 

Hlavné funkcie Explain Everything

 

Interaktívny nekonečný whiteboard

Nekonečná plocha na písanie, kreslenie, vkladanie obrázkov, dokumentov, geometrických útvarov a iných elementov. Písať môžete prstom, dotykovým perom alebo s Apple Pencil.
 

Záznam hodiny

Hodinu môžete priamo v aplikácii nahrávať. Nahráva sa všetko, čo v aplikácii robíte vrátane vášho slovného výkladu. Záznam môžete zdieľať ako video, aby si ho mohli žiaci alebo učitelia pozrieť znova.
 

Online spolupráca a dištančné hodiny

Na projektoch môžete spolupracovať v reálnom čase, či už ako učitelia s kolegami, alebo žiaci medzi sebou. Podporuje sa tak tímová práca. Počas dištančného vyučovania alebo online meetingov môžete tabuľu zdieľať cez aplikáciu na videohovory.

  

Prečo Explain Everything?

Dostupná pre všetky platformy

Aplikácia existuje vo viacerých verziách a pre viaceré platformy - iOS, Android, ale aj ako webová aplikácia pre použitie na počítači. Najvhodnejšia verzia pre potreby vyučovania je variant s cloudovým úložiskom s mesačným predplatným. Stiahnuť si ju môžete tu:
 

Spolupráca v reálnom čase

Aplikácia umožňuje tímovú spoluprácu v reálnom čase. Žiaci aj učitelia tak môžu spolupracovať aj na diaľku. Tiež má možnosť interaktívnej reakcie žiakov pri vysvetľovaní.

Dištančné vzdelávanie

Prepojte Explain Everything s aplikáciami na videohovory (Zoom, Skype, Teams, WebEx, Meet) a počas online vyučovania máte k dispozícii nekonečnú interaktívnu tabuľu.

Jednoduché nasadenie

Explain Everything poskytuje obrovskú variabilitu pri plošnom nasadení. Hromadne vytvoriť účty možno hneď niekoľkými spôsobmi (directory služby, CSV, podľa domény a iné). A inštalácia samotnej aplikácie je cez MDM riešenie hračkou. Radi vám pri tom pomôžeme.

Webináre a tipy zdarma

Spoločnosť Explain Everything pravidelne organizuje webináre s učiteľmi z rôznych krajín, ktorí prezentujú, ako využívajú túto aplikáciu pri svojej práci. Inšpirujte sa aj vy:

Licencie


Začnite ZDARMA

Aplikáciu s obmedzením na počet projektov a dĺžku záznamu videa môžete skúšať bezplatne ako dlho budete chcieť.
 
 

Multilicencie

Licencie je možné zakúpiť od 1 používateľa až po celú školu. Ako oficiálny partner Explain Everything pre Slovenskú republiku vám vieme poskytnúť špeciálne ceny pre školy a vzdelávacie inštitúcie. Platnosť licencií je mimoriadne variabilná, od 1 mesiaca až na 7 rokov.


 


 

Ako prebieha výuka s Explain Everything?

  1. Pred hodinou si pripravíte materiál do prázdneho projektu.
Tip: Ovládanie a písanie ide s Apple Pencil jednoduchšie. Pre kvalitnejší zvuk si nachystajte aj handsfree (bezdrôtové AirPods sú ideálne).

  2. Odučíte hodinu. Ak je prezenčná, môžete obraz svojho iPad-u premietať cez projektor v triede. Ak je dištančná, môžete obrazovku zdieľať napr. cez Zoom.

  3. Celú hodinu môžete nahrávať

  4. Po skončení môžete jej záznam nazdielať so žiakmi

  5. Zadajte úlohy. Žiaci môžu spolupracovať v tímoch online, alebo individuálne nahrávať postup svojho riešenia úlohy. Keď budete zadania opravovať, môžete ich priamo komentovať.


 

Ako distribútor Explain everything pre Slovenskú republiku poskytujeme pre školy a vzdelávacie inštitúcie špeciálne ceny.


Pokiaľ sa zaujímate o aplikáciu Explain everything, neváhajte nás kontaktovať.