Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Kto sme


TRACO Computers s.r.o. je na trhu už viac ako 30 rokov. Od začiatku je hlavnou aktivitou našej spoločnosti predaj počítačov, kompletných pracovísk a ich komponentov, ktorých jadrom sú predovšetkým počítače a produkty od spoločnosti Apple. Takto nás mnohí poznajú, ale nie je to len o Apple a o predaji. Našim cieľom je spokojný zákazník a teda našou hlavnou činnosťou je poskytnutie riešenia, či už sú to jablká, alebo hrušky.

Značka Apple bola dlhé roky spájaná s grafikou. Preto aj pracoviská pre grafiku, reklamu a desktop publishing ostávajú naďalej dôležitou časťou našej klientely - od tých najmenších s jedným človekom pri počítači v obývačke, cez stredne veľké spoločnosti, až po najväčšie mediálne a reklamné agentúry, vydavateľstvá a redakcie.

Prvé počítače Apple však boli určené na spracovanie textu a databáz, preto office automation je významným poľom našej aktivity. Máme za sebou niekoľko vydarených inštalácií pre učtovníctvo, plánovanie, vedenie a riadenie firmy, opäť od najmenších živnostníkov, cez stredné podniky, až po štátnu správu.
 
Pri týchto projektoch "šitých na mieru zakazníka" veľmi často používame štandardné programové vybavenie od veľkých výrobcov software, alebo originálne aplikácie vytvorené priamo našimi programátormi. Pracoviská sú doplnené špičkovými zariadeniami od ďalších svetvých výrobcov doplnkov a periférií. Veľkosťou a funkciou sú to všetky zariadenia a súčiastky nevyhnutné pre chod pracoviska, od káblika po osvitovú jednotku.

Keď už používate špičkovú techniku, je nevyhnutné s ňou vedieť pracovať. Preto poskytujeme kvalifikované školenia, poradenstvo a telefonickú, či e-mailovú podporu zákazníkov. U mnohých predajcov tieto služby ešte stále nie sú súčasťou predaja výpočtovej techniky.

To isté platí i o servise, kde nám už nestačí byť len rýchlymi a spoľahlivými. Produkčné pracovisko predsa nesmie stáť pre poruchu jednej drobnosti.

Niekedy je problémom presvedčiť človeka v päťdesiatke, že počítač nehryzie ani nekope. Ak sa nám však podarí získať si jeho dôveru, tak je to jeden z najlepších a najtrvácnejších vzťahov. Takýto zákazník vie, že je našou povinnosťou pomôcť mu a vyriešiť problém, ktorý vznikol, hoci aj len z jeho nevedomosti. Aj preto je snáď najdôležitejšou fázou predaja konzultácia. Je takmer pravidlom, že zákazník vie čo mu chýba, no zostáva na nás, aby sme naplnili jeho predstavy konkrétnymi strojmi, technickými parametrami a káblami, ktoré to pospájajú. Pri tejto konzultácii niekedy paradoxne dospejeme k záveru, že zákazník vlastne žiaden počítač nepotrebuje... Vidíte, nesnažíme sa za každú cenu predať čo najviac. Prvoradé je riešenie problému. Opäť takto nadväzujeme na úvodné vety - hlavným cieľom našej spoločnosti je riešenie.

Rozvoj technológií priniesli nielen nové možnosti využitia počítačov a tiež novú klientelu. Takisto úpne nové kategórie produktov, ako iPod, iPhone, či iPad otvorili úplne nové oblasti používania skutočne osobných zariadení pre komunikáciu, či zábavu. To si vyžiadalo aj nový prístup k predaju. V roku 2003 sme otvorili prvú maloobchodnú predajňu Apple na Slovensku - APPLECENTRUM v Piešťanoch. V roku 2008 sme otvorili ďalšiu predajňu v Bratislave. Príchodom nových požiadaviek a noriem na maloobchodné predajne Apple sme v novembri 2009 otvorili značkovú predajňu Apple Premium Reseller v AVION Shopping Centre v Bratislave. Túto sme v roku 2011 zväčšili a inovovali podľa najnovších trendov a požiadaviek, aké sú štandardom v celej Európe. V roku 2013 sme otvorili ďalšiu našu predajňu v obchodnom centre Galéria MLYNY Nitra. V týchto predajniach sa poskytoval zákazníkom skutočný komfort a komplexnosť služieb pri nakupovaní.

V súčasnosti posilňujeme svoju pozíciu a aktivity v oblasti školstva. Získali sme štatút Apple Solution Expert for Education, ktorý garantuje našu spôsobilosť a kvality pri nasadzovaní výpočtovej techniky vo výuke. Napríklad využitie tabletov iPad je obzvlášť viditeľné v oblasti špeciálneho školstva. Mnohé deti až vďaka iPadu začnú komunikovať a robiť viditeľné pokroky vo svojom začleňovaní sa do plnohodnotného života. Tablety všeobecne prinášajú nové podnety a možnosti, ako zefektívniť výuku a ako využiť kreativitu žiakov.

Budúcnosť priemyslu informačných a komunikačných technológií sa neodvážime predpovedať, ale budúcnosť TRACO Computers s.r.o. je plne v našich rukách, s perspektívou spokojnosti zákazníkov. Či už budeme predávať jablká ...