Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

iPad vo výučbe


iPad je inovatívny nástroj v oblasti vzdelávania 21. storočia a po ôsmich rokoch od jeho uvedenia na trh sa považuje za štandard. Je študentom veľmi blízky, ľahko ovládateľný a učenie s ním sa stáva zábavou. Dlhá výdrž batérie zaručuje pohodlnú prácu počas celého vyučovania a aj počas mimoškolských aktivít.
 
Technológia ako taká však pre kvalitné vzdelávanie nestačí. Dôležitý je pokrokový učiteľ a kvalitný obsah. A práve iPad-y umožňujú prístup k najrozsiahlejšemu vzdelávaciemu obsahu.
 
 

App Store, iBooks a Podcasts

Online obchod s aplikáciami App Store sa pýši viac ako 200 000 aplikácií určených priamo pre vzdelávanie, čo mu celosvetovo dáva prvenstvo v oblasti digitálneho vzdelávania.
 
Okrem toho spoločnosť Apple prevádzkuje aj multijazyčný obchod s elektronickými knižkami iBooks Store, ktorý ponúka veľké množstvo beletrie, ako aj odbornej literatúry. Svoje skriptá tu publikujú popredné svetové univerzity (napr. Oxford, či Stanford) a množstvo z nich je úplne zadarmo.
 
Populárnym zdrojom vzdelávacieho obsahu sú aj tzv. Podcasty. Je to platforma na audio a video matérialy venované rôznym témam - od histórie po aktuálne dianie, podnikanie, vedu, výuku jazykov…  Práve hodiny cudzích jazykov môžete takto obohatiť o rôzne zaujímavé témy.
 
Vzdelávaniu s iPad-mi sa venuje aj množstvo webov. Inšpiráciu môžete nabrať napr. u českých kolegov na:
 
 
V prípade záujmu Vás radi skontaktujeme aj so slovenskými pedagógmi, ktorí iPad-y úspešne používajú už niekoľko rokov a radi si s Vami vymenia skúsenosti.
 
 

Everyone Can Code

“Každý vie programovať” je reakcia spoločnosti Apple na kľučové kompetencie vzdelávania v 21.storočí, medzi ktoré patrí aj programovanie. Výuka programovania podporuje analytické a kritické myslenie, predstavivosť, ako aj spoluprácu v tíme.
 
Apple priniesol aplikáciu Swift Playgrounds, ktorá od úplných základov učí programovanie - od jednoduchých príkazov, cez vlastné funkcie, podmienky, cykly, objekty, až po vlastné algoritmy. Je dostupná na App Store zdarma a obsahuje:
 
  • 3 ucelené bloky na výuku základov jazyka Swift
  • viacero komplexnejších úloh na algoritmy
  • výuku rozšírenej reality
  • integráciu s robotikými platformami ako Lego, Sphero, Air Parrot a iné
 
Po absolvovaní základov programovania so Swift Playgrounds je možné plynulo prejsť na odbornú výuku jazyka Swift v Xcode na Mac-u. Apple ponúka vzdelávacie materiály ako pre študentov, tak aj pre učiteľov v rozsahu niekoľkých semestrov. Knižky majú názov Intro to App Development with Swift a App Development with Swift. Viac o tomto programe vrátane odkazov na materiály nájdete na:
 

 

Everyone Can Create

“Každý vie tvoriť” je najnovšou iniciatívou Applu pre podporu kreativity u študentov. Pripravil sériu vzdelávacích materiálov a návodov, opäť zadarmo pre študentov aj učiteľov, ktoré ich sprevádzajú aktívnou tvorbou v týchto oblastiach:
 
  • video
  • fotografia
  • hudba
  • kreslenie
 
Materiály obsahujú teóriu, návody a zoznam potrebných aplikácií na splnenie zadaných úloh.
 
 
 

Teraz stačí tieto nástroje a materiály iba zobrať a použiť vo výuke!


Kompatibilita?

Dnes už nie je žiadny problém umiestniť počítač Apple do ľubovoľného heterogénneho počítačového prostredia. Počítače a tablety Apple bez problémov komunikujú s počítačmi s MS Windows, či UNIX, tak sa nemusíte obávať problémov s kompatibilitou.

Na Mac-och spustíte aplikácie MS Office, alebo môžete nainštalovať viacero operačných systémov. Okrem toho Mac-y sú dodávané s množstvom profesionálneho softwaru, ktorý podporuje kreativitu žiakov a nenájdete ho na iných platformách - napr. software na spracovanie videa iMovie alebo tvorbu hudby GarageBand.

Toto všetko robí produkty Apple jedinečnými a nenahraditeľnými pomocníkmi v modernej výuke.
 

Cena

Na Slovensku stále pretrváva názor, že produkty Apple sú pre naše školy príliš drahé. Avšak opak je pravdou!

Produkty Apple majú podobné cenové hladiny ako konkurencia. Okrem toho sa vyznačujú vysokou kvalitou, dlhou životnosťou a nízkymi nákladmi na údržbu (IBM o nasadení Apple v biznise: Odkaz 1, Odkaz 2). Tiež sú dodávané s množstvom praktických aplikácií zadarmo.
Napríklad, najnovší iPad s podporou Apple Pencil môžete mať už za 349 € s DPH!
 

Okrem toho Vám ako Apple Authorised Education Specialist vieme poskytnúť špeciálne ceny pre školstvo.


Pokiaľ aj Vy uvažujete o nasadení počítačov alebo tabletov Apple do Vášho vzdelávacieho procesu, s dôverou sa na nás obráťte.